Cashback – co oznacza i jak działa?

Cashback – co oznacza i jak działa?

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie mechanizmów promocyjnych, promocje cashback przynoszą korzyści zarówno konsumentom, jak i firmom, które również posiadają tanie biura - Katowice. Jak sama nazwa wskazuje, oznacza to zwrot pieniędzy w zamian za zakupy. Od małych dzieci po dorosłych, promocje cashback są zrozumiałe i dostępne dla wszystkich typów odbiorców, co pozwala na ich zastosowanie na prawie wszystkich rynkach. Jak więc działa cashback i jak możesz go wykorzystać w swojej firmie?

Cashback – zwrot gotówki

Pieniądze zwracane klientom w gotówce po dokonaniu zakupu, zwrot gotówki to nagrody przyznawane klientom za dokonanie zakupów u sprzedawcy. Kwota zwrócona to procent kwoty, jaką klient wydał na przedmiot. Procent zwrotu gotówki różni się w zależności od sprzedawcy, a niektóre firmy oferują wyższe stawki zwrotu pieniędzy niż inne.  

Za zakupy w jakich sklepach otrzymamy cashback?

Jest ich całe mnóstwo, we wszystkiego trzech serwisach liczba dostępnych sklepów to kilkaset. Ale te najpopularniejsze to Allegro Cashback, Multikino.pl czy Booking.com. Większość firm uznaje dziś cashback za idealną promocję. Promocje tego typu to świetna okazja do zwiększenia sprzedaży i nagradzania klientów.

Co oznacza zwrot gotówki dla firmy?

Obecnie wiele witryn internetowych i firm obsługujących karty kredytowe oferuje łatwy sposób na zarabianie pieniędzy przez konsumentów. Klienci robią zakupy w normalny sposób i otrzymują za to niewielką kwotę. Chociaż cashback nie czyni nikogo bogatym w ciągu tygodnia, miesiąca czy nawet roku, zachęca do zakupów. Zarówno nagrody, jak i cashback wynagradzają klientów za dokonanie zakupu. Istnieje jednak różnica w oferowanej nagrodzie. Karty nagród oferują punkty nagrody za dokonanie zakupu, przy czym standardem jest jeden punkt nagrody za wydany funt. Może się różnić w zależności od emitenta i rodzaju klienta. Jeśli interesuje Cię jak rozliczać cashback w firmie sprawdź szkolenie na doradcę podatkowego.

Tokenizacja firmy  

Tokenizacja firmy to koncepcja wykorzystania technologii blockchain do sekurytyzacji aktywów. Jest to proces wydawania tokena blockchain, który cyfrowo reprezentuje prawdziwy zbywalny zasób. Mogą reprezentować regulowane instrumenty finansowe (akcje, obligacje, pożyczki i fundusze), aktywa materialne (nieruchomości, dzieła sztuki, metale szlachetne) lub własność intelektualną (prawa autorskie do dzieł autorskich). Korzyści z tokenizacji obejmują zwiększoną płynność, szybsze rozliczenia, niższe koszty i wzmocnione zarządzanie ryzykiem.