POZNAJ MINERALNE FARBY KREDOWE

POZNAJ MINERALNE FARBY KREDOWE

Co musisz wiedzieć, jeśli masz zamiar odmalować meble w swoim domu? Przede wszystkim: jak się do tego zabrać. Decydując się na odświeżenie mebli, przede powinieneś mieć świadomość, że nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Decydując się na farby kredowe, decydujesz się na prostotę działania i niesamowity efekt. Dlaczego? Przekonaj się w tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy! :) Jakie rodzaje farb kredowych polecamy?

MINERALNE FARBY KREDOWE – CO I JAK

Do odnawiania mebli polecamy gorąco mineralne farby kredowe, które zachwycają wytrzymałością i prostym składem, który jednocześnie gwarantuje niesamowity efekt po skończeniu pracy. Mineralne farby są polecane zwłaszcza dla starych mebli – odmalowane raz, zachowają kolor przez długi czas.

Przygotowane na bazie soli kwasu krzemowego (krzemianów), cechują się nie tylko trwałością, ale również ciekawą, szorstką fakturą oraz wysoką paroprzepuszczalnością. Dzięki temu ukryty pod warstwą farby materiał może „oddychać” i zachowuje swoją trwałość przez dłuższy czas, a co za tym idzie, również elegancki wygląd. Farby kredowe mineralne są co prawda jednymi z droższych farb na rynku, ale są warte swojej ceny.

DLACZEGO UWAŻAMY MINERALNE FARBY KREDOWE ZA JEDNE Z NAJLEPSZYCH?

Przede wszystkim farby te cechuje prosty skład, wysoka jakość i dobry efekt końcowy. Inne farby mogą pochwalić się innymi dobrymi cechami, ale mają też pewne mankamenty. Przykładowo:

  • Farby kredowe klejowe – składają się głównie z kleju kostnego lub skórnego. Niestety nierzadko charakteryzują się niską zawartością kredy, choć z drugiej strony są to farby ekologiczne.
  • Farby kredowe olejowe – podobnie jak w przypadku farb klejowych, naturalna kreda jest tu jedynie dodatkiem, a nie składnikiem, na którym opiera się cała farba. Cechuje je jednak wysoka wytrzymałość, dlatego są polecane jako farby do malowania przedmiotów, które będą ustawione na zewnątrz. Są zdecydowanie bardziej odporne na żółknięcie.
  • Farby magnetyczno-klejowe – mają wąski zakres zastosowań i stosuje się je w szczególnych sytuacjach – gdy chcemy pomalować coś, co ma działać jak magnes. Dzięki temu można do niej „przyczepiać” różne metalowe elementy, na przykład noże w kuchni. Jednak ze względu na tę właściwość, nie wszędzie się sprawdzi.

MINERALNE FARBY KREDOWE – UNIWERSALNOŚĆ I PROSTOTA

Tym, co sprawia, że tak lubimy farby kredowe na bazie minerałów, jest ich prostota oraz uniwersalność. Wyższa cena może odstraszać, ale jakość zdecydowanie to wszystko wynagradza.

Generalną cechą, jaka wysuwa się na przód w przypadku farb kredowych, jest prostota ich użytkowania. Zwykle wystarczy nałożyć na wybrany mebel konkretną farbę – bez męczącego ścierania lub innych czynności, które miałyby przygotować powierzchnię do malowania. Jedyne, co należy wykonać, to odtłuścić powierzchnię (np. roztworem z płynem do mycia naczyń) i delikatnie zmatowić ją papierem ściernym. Dlatego praca z nimi jest tak łatwa i przyjemna.

Nie musisz więc martwić się o zdzieranie powłok poprzednich farb. Wystarczy, że po krótkim przygotowaniu weźmiesz w rękę pędzel i zaczniesz malować! Malowanie jest proste. Malujemy za pomocą długich i pewnych pociągnięć. Jeśli farba nie pokryła powierzchni za pierwszym razem, warto, dla pewności, pociągnąć jeszcze raz. Później wystarczy czekać na wyschnięcie i cieszyć się odnowionym meblem!

Mineralne farby kredowe kupisz w sklepach decoupage!